Superwizje

Słowo „superwizja” pochodzi od angielskiego supervision, a ono z kolei ma swoje źródło w łacinie i oznacza „nadzór”. W praktyce superwizja jest rodzajem kontaktu z praktykującymi psychoterapeutami, który ma im zagwarantować zdobywanie i/lub wzmacnianie zawodowych umiejętności. Te z kolei pozwolą terapeutom bezpiecznie pracować ze świadomością, że nieustająco zapewniają swoim pacjentom najwyższy standard profesjonalnej opieki.

Superwizja jest nieodzowną częścią kształcenia psychoterapeutów, bez względu na model teoretyczny, w którym pracuje terapeuta. Jest to proces, w którym superwizor korzysta ze swojej wiedzy i doświadczenia, aby obserwować przebieg pracy superwizanta, pomagać mu w wyborze odpowiednich strategii i technik. Ta wiedza i doświadczenie superwizora pozwalają mu z dystansu i szerszej perspektywy spojrzeć na proces prowadzonej przez superwizanta terapii. 

W terapii poznawczo – behawioralnej obowiązek superwizji dotyczy nie tylko kształcących się i początkujących terapeutów, ale również terapeutów certyfikowanych. Jest to główne i niezwykle ważne narzędzie służące doskonaleniu umiejętności terapeutycznych adeptów szkół psychoterapii poznawczo – behawioralnej. Jest ono również niezbędnym warunkiem aktualizacji (co 5 lat) certyfikatu potwierdzającego te kwalifikacje w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Poznawczo – behawioralnym (PTTPB) – dotyczy to zarówno psychoterapeutów, jak i superwizorów. 

Superwizje w naszej Pracowni prowadzi dr Izabela Pawłowska, absolwentka specjalistycznych studiów podyplomowych Szkoła Superwizji Poznawcza – Behawioralnej (obecnie w procesie certyfikacji w PTTPB).

Superwizje odbywają się indywidualnie i grupowo, w zależności od preferencji superwizantów.

·      Na superwizje INDYWIDUALNE proszę umawiać się telefonicznie (te. 881 912 408)

·      Proponowane terminy superwizji GRUPOWYCH będą widoczne po uruchomieniu linka: superwizje.nakiedy.pl

Superwizja indywidualna

200 zł (60 minut)

 

dr Izabela Pawłowska


ZADZWOŃ
 
881-912-408

 

Superwizja grupowa

300 zł (niezależnie od liczby uczestników, maksymalnie 5 osób) – rejestracja w serwisie Nakiedy.pl

Kontakt

dr Izabela Pawłowska – kontakt

14 + 4 =

dr Karolina Zarychta – kontakt

14 + 6 =

ul. Krawiecka 1/517
54-148 Wrocław